A A A K K K
людям із порушенням зору
Білопільська територіальна організація профспілки працівників освіти і науки України

Питання – відповідь

Чи може педагог-організатор працювати заступником директора

Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо оптимізації трудових відносин» від 01.07.2022 № 2352-IX внесено зміни до статті 102-1 КЗпП, яку викладено у новій редакції. Встановлено, що сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця — фізичної особи. Працівники, які працюють за сумісництвом, одержують заробітну плату за фактично виконану роботу.

17:33 13.11.2023

Педагогам на військовій службі за контрактом не зберігається середній заробіток

У листі від 27.09.2022 р. № 4711-06/66974-03 Мінекономіки вказувало, що за педагогічними та науково-педагогічними працівниками, які прийняті на військову службу за контрактом, зберігається середній заробіток.

09:55 05.12.2022

Якщо вчитель виїхав за кордон, у зв'язку з воєнним станом та ситуацією на Україні. Чи мають право звільнити з посади вчителя. Як можна зберегти місце роботи.

Якщо педагогічний працівник за кордоном під час канікул, то йому оформлюємо одну з відпусток: щорічну, без збереження заробітної плати (тільки за бажанням працівника), соціальну (якщо у працівника є право на неї відповідно до ст. 19 ЗУ «Про відпустки»).   Коли заклад освіти працює за дистанційною формою навчання, такий працівник має право працювати дистанційно відповідно до ст. 60-2 КЗпП України. Чинне законодавство не встановлює жодних територіальних обмежень щодо робочого місця працівника в умовах дистанційної роботи.

17:37 18.03.2022

Обрання до профспілкового органу – гарантії діяльності профспілкових представників

  Відповідно до ст. 252 Кодексу законів про працю України та ст. 41 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» працівникам підприємств, установ, організацій, обраним до складу виборних профспілкових органів, гарантуються можливості для здійснення їхніх повноважень. Зміна умов трудового договору, оплати праці, притягнення до дисциплінарної відповідальності працівників, які є членами виборних профспілкових органів, допускається лише за попередньою згодою виборного органу, членами якого вони є. Звільнення членів виборного профспілкового органу підприємства, установи, організації (у тому числі структурних підрозділів), його керівників, профспілкового представника (там, де не обирається виборний орган профспілки), крім додержання загального порядку, допускається за наявності попередньої згоди виборного органу, членами якого вони є, а також вищестоящого виборного органу цієї профспілки (об`єднання профспілок).

16:11 21.12.2021

Правові засади розробки, укладення та виконання колективних договорів

 Закон України «Про колективні договори і угоди» від 1.07.1993 №  3356-XII визначає правові засади розробки, укладення та  виконання колективних договорів із метою сприяння  регулюванню трудових відносин та соціально-економічних  інтересів працівників і власників.

08:31 20.08.2021

Звільнення за власним бажанням: дотримання вимог законодавства

 Звільнення за власним бажанням – право працівника і процедура, на  перший погляд, досить проста. Проте щоб уникнути зайвих непорозумінь  та запитань потрібно чітку розуміти правову сторону питання.

08:27 20.08.2021

Гарантії для голови профспілки при звільненні за скороченням штату

 Відповідно до пункту 1 статті 40 Кодексу законів про працю України (далі  – КЗпП України) трудовий договір, укладений на невизначений строк, а  також строковий трудовий договір до закінчення строку його чинності  можуть бути розірвані власником або уповноваженим у випадку змін в  організації виробництва і праці, в тому числі ліквідації, реорганізації,  банкрутства або перепрофілювання підприємства, установи, організації,  скорочення чисельності або штату працівників.

08:21 20.08.2021

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора